Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

PFM D400-480-570 EPT

PFM D400-480-570 EPT

PFM D400-D480-D570 EPT jsou revoluční vysokokapacitní modely v řadě horizontálních FSS POUCH strojů PFM. 

Nový stroj PFM D400-D480-D570 EPT (Electronic Pouch Transport) je nejinovativnějším horizontálním FSS POUCH strojem Série D v modelové řadě PFM.

Jedná se o jedinečný a revoluční stroj, protože je vybaven dopravníkem EPT s magnetickými pojezdy: jinými slovy, každý pojezd je mechanicky oddělen od ostatních, a proto se pohybuje nezávisle.

Po správném nastavení délky umožňuje magnetický systém EPT seskupit v dávkovací zóně několik sáčků, čímž se zdvojnásobí čas, který je k dispozici pro tuto operaci. Tato funkce je velmi užitečná, pokud je čas dávkování (tj. čas potřebný k naplnění sáčku) omezujícím a závazným aspektem.

Všeobecné rysy

PFM D400-D480_D570 EPT jsou schopny produkovat balíčky jako verze Simplex, Duplex a Triplex na jediném stroji, což znamená, že stroj je schopen produkovat 1, 2 nebo 3 sáčky v jednom taktu, přičemž je schopen dosahovat výkon až 60 taktů za minutu.

Jedná se o velmi flexibilní stroj, který umožňuje snadnou a velmi rychlou výměnu formátu, dokonce i několikrát denně, aniž by to jakkoliv ovlivnilo produktivitu nebo vyžadovalo vysoce kvalifikovaný personál.

Stroj je schopen perfektně kontrolovat průtah fólie, vyznačuje se velmi vysokou úrovní zabezpečení, intuitivním ovládáním a hygienickým designem, který umožňuje kvalitní čištění a sanitaci.

Naše technologie slouží výrobkům, které se neustále vyvíjí: změna návyků, změna chuti, atd., z čehož pramení nové požadavky konečných spotřebitelů, a to jak v důsledku marketingu (funkčnost obalu, inovativní tvar), nebo jiné specifické požadavky zákazníků. S ohledem na tyto skutečnosti byly stroje řady D navrženy tak, aby produkovaly extrémně širokou škálu vysoce kvalitních balíčků. Balíčky mohou být vybaveny řadou doplňků: šroubovací uzávěry, zipy, brčka, etikety, dodatečné balíčky s omáčkou nebo kořením.

Koncept PFM D-Series 

 Jednoduchý

Koncept D-Series je jednoduchý, protože veškeré funkce a operace jsou precizně řízené, parametrizované a opakovatelně použitelné, včetně: 

  • Automatické kontroly průtahu a kompenzace fólie.
  • Parametry svařování jsou řízeny materiálem, nezávisí na rychlosti.
  • Rychlá změna formátu: v průměru cca 20 minut.
  • Transport fólie s nízkým napětím.
  • Stroj indikuje čas zbývající do konce role.
  • Stroj je snadno přístupný, lze jej velmi snadno dezinfikovat a kontrolovat.

 Modulární

Každý základní stroj řady D má 3 oblasti, které lze nastavit nezávisle při změně formátu. Sáček je otevřen, zkontrolován, naplněn produktem, propláchnut plynem (je-li to nutné), zataven a ochlazen: 

  Vytvarování sáčku

Formovací úsek přebírá obalový materiál z role a tvaruje sáček až do fáze odřezu; tedy do okamžiku, kdy dojde k jeho separaci.

  Plnění

V úseku plnění jsou produkty dávkovány do vytvarovaného sáčku.

  Zatavení 

Do úseku pro zatavení je naplněný balíček transportován bez jeho uvolnění, dokud není dokončen proces balení.

  Manipulace s balíčkem 

Stroj lze vylepšit integrací následujících modulů: kontrolní váha, detektor kovů, rentgen, sekundární balení.

 Přístupný

360° přístup ke všem mechanickým i elektronickým součástem, vylepšená ergonomie a nejvyšší čistitelnost.

Vytvořili jsme stroj s konceptem portálového sestavení. Celý stroj je včleněn do robustního konstrukčního rámu a chráněn dveřmi s plnou výškou, které umožňují 360° přístup ke všem mechanickým i elektronickým součástem stroje. Díky tomu mohou operátoři rychle a velmi snadno přistupovat ke stroji, aniž by bylo nutné sundávat ochranné kryty.

Ergonomii stroje dále zdokonalují mechanismy umístěné v komfortní pracovní výšce a výjimečná světlá výška podlahy, která poskytuje dokonalou čistitelnost stroje shora dolů.

Kompaktní

Výrobní řada strojů PFM D-Series nabízí prostorově úsporné rozložení sestavy držáku role v úhlu 90°.

Systém pro odvin fólie, hřídel pro instalaci role, kompenzační zařízení, systém pro nastavení tiskárny i perforační průrazníky jsou umístěny v zadní části stroje.
Toto uspořádání významně snižuje celkovou délku stroje. Elektrické rozvaděče jsou integrovány do rámu stroje, aby se snížila celková instalační šířka a eliminovalo se umíštění kabelových žlabů do míst, kde by mohly limitovat přístup. Konfigurace "Mirror" zprava doleva je k dispozici u všech modelů a nabízí vyšší flexibilitu pro omezené prostory nebo sdílené zóny v případě instalace více strojů.

 
 Flexibilní

Kompletní změny formátu během několika minut, ne hodin, a to díky vysoce automatizovanému postupu, bez použití nástrojů a bez nutnosti čištění před přechodem na jiný rozměr nebo typ balíčku.

Formáty balíčků vybrané z nabídky HMI, přemístění svorek pro transport sáčků během několika vteřin, automatické umístění sestav modulu A, včetně: svařovacích čelistí, výseků pro snadné otevření balíčku a jednotek pro zaoblení rohů, nožů i válců pro potah materiálu. Automatické zarovnání hran role. Minimální výměna dílů díky konceptu "Výměna matric za jednu minutu". Rychlý náběh do plné výroby s úpravami řízenými pomocí HMI. Inteligentní rozhraní navrhuje pozice pro nové formáty.
Plně automatická možnost pro svaření základny "K". Volitelně lze stroj vybavit systémem pro automatické napojení fólie.

 Výkonný

Systém dopravníku ALL IN ONE transportuje a pevně drží sáčky, aby byla zajištěna maximální provozní bezpečnost.

Kontrola průtahu fólie, svařovací přítlak, akcelerace jednotky a predikční systém konce role jsou jen některé ze softwarových funkcí, které usnadňují práci operátora a umožňují neustál monitoring všech funkcí. Index OEE (celková účinnost zařízení) je ověřitelná stupnice vysokého výkonu tvořená celou sadou funkcí obsažených ve stroji D-Series.

Dávkovací systémy

  Váhové systémy

Téměř třicetiletá zkušenost a intenzivní výzkum vedly společnost MBP, která patří do skupiny PFM, k výrobě rozmanité škály váhových jednotek, 100% vyrobených v Itálii, technologicky vyspělých a poskytujících řešení i pro ty nejnáročnější zákazníky.

  Objemové dávkování

Společnost PFM nabízí ucelenou řadu objemových dávkovacích systémů pro prašné, zrnité a granulované produkty včetně šnekových dávkovacích systémů a rotačních volumetrických systémů. Šnekové dávkovače řady AF-5000 jsou ideálním řešením pro prašné produkty, jako například sladidla, nápoje v prášku, polévky, káva, kakao, kojenecké výživy atd. Maximální opakovatelnost dávkování je zajištěna přesnou konstrukcí šneku a dokonalou povrchovou úpravou v kombinaci s rotační konzistencí servopohonu a nezávislého míchání produktu.

  Dávkování kapalin

Přesnost, spolehlivost a čistitelnost: PFM nabízí kompletní řadu systémů pro plnění tekutin. V každém případě je ideální plnicí systém dohodnut se zákazníkem podle konkrétního typu produktu, objemu plnění, požadované rychlosti výroby a hygienického / čisticího protokolu.