Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

Balicí stroje a systémy ITALPACK pro balení do papírových sáčků, single i skupinové balení

SPolečnost ITALPACK je tradičním výrobcem balicích systémů pro balení prašných a zrnitých produktů do před-vyrobených papírových sáčků. Stroje ITALPACK se vyznačují vysokou spolehlivostí, nenáročnou obsluhou a vysokou estetikou finálních balíčků. Ucelená řada modelů nabízí široké použití v potravinářském i nepotravinářském sektoru (stavebnictví, chemikálie, osiva, krmiva pro zvířata). O více než třicet let později je Italpack považován za přední světovou společnost pro automatické balicí stroje pro balení do předvyrobených papírových sáčků, která se může pochlubit tisíci zákazníků po celém světě.

V roce 1982 identifikovali dva mladí podnikatelé význam technického vývoje balení mouky a cukru do před-vyrobených papírových sáčků. Jejich záměrem bylo navrhnout a vyrobit automatické stroje, které by nabídly vynikající poměr mezi kvalitou a cenou a zároveň zajistit, že toto zařízení bude možné snadno integrovat do jakéhokoli provozního systému, bude zabírat minimum místa a zároveň bude vyžadovat minimální údržbu. O více než třicet let později je Italpack považován za přední světovou společnost pro automatické balicí stroje pro balení do předvyrobených papírových sáčků, která se může pochlubit tisíci zákazníků po celém světě.

Typy strojů

Balicí stroje ITALPACK pro prašné produkty

Díky extrémní flexibilitě balicích strojů ITALPACK lze zabalit velmi širokou škálu produktů. Efektivní šnekové objemové dávkovací systémy umožňují manipulaci s potravinářskými produkty, jako je pšeničná mouka, kukuřičná mouka, krupice, stejně jako s nepotravinářskými produkty, jako je sádra, premixy a cementy.

Balicí stroje ITALPACK pro zrnité a granulované produkty

Díky extrémní flexibilitě balicích strojů ITALPACK lze zabalit velmi širokou škálu produktů. Efektivní objemové kyvadlové dávkovací systémy umožňují manipulaci s potravinářskými výrobky, jako je cukr, sůl, rýže, sušené luštěniny, stejně jako s nepotravinářskými výrobky.

Stroje pro poskládání a zabalení skupinového balení do smrštitelné fólie

Systémy ITALPACK se smršťovacími tunely pro seskupení a skupinové zabalení jsou ideálním řešením pro sekundární balení na konci linky. Jsou navrženy a vyrobeny tak, aby seskupily jednotlivé balíčky přicházející z primárního balicího stroje a pomocí zabalení do teplem smrštitelné fólie vyprodukovaly vícebalení přizpůsobené požadavkům zákazníka. Všechny pohyby stroje jsou koncipovány tak, aby nedošlo k poškození primárních balíčků ani samotného produktu, a to i během procesu tepelného smršťování fólie. Stroje pro skupinové balení ITALPACK jsou tvořeny jednotkou automatického poskládání skupiny balíčků, smršťovacím tunelem a systémem pro zchlazení skupinového balení po výstupu z horkovzdušného tunelu na výstupní dopravník. Všechny provozní funkce stroje jsou řízeny pomocí PLC systému, plně programovatelného v závislosti na požadavcích zákazníka.