Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

Typy balení

Společnosti, které zastupujeme, a to jak PFM, MBP, SPS, BG PACKILPRA, ITALPACK, tak i TECNOSISTEM produkují balicí stroje a zařízení pro různé sektory potravinářského průmyslu (mlékárny, sýrárny, masokombináty, výrobny cukrovinek, pekárny, balírny ovoce a zeleniny), ale také nepotravinářského průmyslu (farmacie, kosmetika, balírny krmiv a osiv)..

Jaký typ balení hledáte?

Nabízíme širokou škálu strojů, pro různé aplikace. Nabízené balicí stroje mohou být kombinovány s dávkovacími systémy a systémy pro sekundární balení (kartonáž, paletizace) k produkci různých typů balíčků, dle požadavků zákazníka a vlastností samotného produktu.

a) Horizontální balicí stroje FLOW-PACK (polštářkové balíčky)

Horizontální FLOW-PACK balicí stroje, produkují polštářkové (PILLOW) balíčky se třemi nebo čtyřmi sváry, produkované z jedné role flexibilního, teplem svařitelného materiálu.

PILLOW balíčky s možností Euroslotu nebo postranního založení


b) Horizontální balicí stroje FLOW-PACK (EASY OPEN)

Horizontální FLOW-PACK balicí stroje pro balení produktů zejména do ochranné atmosféry, produkují balíčky se třemi nebo čtyřmi sváry, produkované z jedné role flexibilního, teplem svařitelného materiálu. Široká škála EASY OPEN balíčků s možností opětovného uzavření po rozbalení (ZIP, adhezní páska, obálkové balíčky).

PILLOW balíčky s adhezní páskou nebo Zipem pro opětovné uzavření po rozbalení

3-SIDE SEAL balíčky s adhezní páskou nebo Zipem pro opětovné uzavření po rozbalení

PILLOW balíčky s výsekem a etiketou nebo víčkem pro opětovné uzavření po rozbalení


c) Vertikální FILL SEAL balicí stroje FLOW-PACK

VFFS (vertikální FLOW-PACK) stroje, které produkují balíčky se třemi nebo čtyřmi sváry, produkované z jedné role flexibilního, teplem svařitelného materiálu.

PILLOW balíčky s možností Euroslotu, postranního založení (GUSSETING) nebo OFF-SET sváru

PILLOW balíčky EASY-OPEN se Zipem nebo adhezní páskou pro opětovné uzavření po otevření

BLOCK-BOTTOM a STEELO balíčky - standard i OFF-SET

3-SIDED a DOY-STYLE balíčky (balíčky jsou plněny otočené o 90°)

BRICK PACK balíčky BLOCK-BOTTOM a STEELO


d) Horizontální stroje řady D FFS POUCH (DOY balíčky)

Horizontálních FSS balicí stroje řady D představuje revoluční koncept vysoce efektivních horizontálních balicích strojů pro formování, plnění, zatavování a následnou manipulaci s širokou škálou plochých a stojatých balíčků (DOY STYLE) pro tuhé, granulované, práškové a tekuté výrobky.

STAND-UP POUCH balíčky


e) STICK pack (balení porcí)

Balicí stroje STICK pack představují revoluční koncept multi-liniových, vysoce výkonných balicích strojů pro balení porcovaných produktů (med, marmeláda, kečup, hořčice, majonéza, cukr, sůl, kávoviny, instantní nápoje, šampóny, léčiva, atd.).


f) 4-SIDE SEAL (balení porcí)

Balicí stroje 4-SIDE SEAL (balení se svárem ze 4 stran) představují revoluční koncept multi-liniových, vysoce výkonných balicích strojů pro balení porcovaných produktů (med, marmeláda, kečup, hořčice, majonéza, cukr, sůl, koření, kávoviny, instantní nápoje, léčiva, kosmetika, šampóny, atd.).


g) Stroje pro zatavení misek (TRAY SEAL)

Stroje pro balení a zatavování předvyrobených misek různých rozměrů, tvarů a materiálů (plastové, hliníkové, potahovaná lepenka).


h) Stroje pro plnění a zatavování kelímků (FILL SEAL)

Stroje pro plnění a zatavování předvyrobených kelímků různých rozměrů, tvarů a materiálů (plastové, hliníkové, potahovaná lepenka).


i) Balení SKIN (TRAY SEAL)

Inovativní způsob balení čerstvých ryb, čerstvého masa, uzenin nebo sýrů. Speciální typ fólie obepíná výrobek a dává mu vzhled produktu volně položeného na misce.


j) Thermoforming (hlubokotažné) balení

Tvarování misek a jejich následné zatavování probíhá přímo na stroji. Stroj využívá dva typy fólií: jednu pro vytvarování misky a jednu pro zatavení naplněné misky. Možnost balení do flexibilních (měkkých) i tvrdých fólií (balíčky s kulatými rohy).