Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

Balicí stroje TRAY SEAL (zatavení misek), FILL SEAL (plnění a uzavírání kelímků) a THERMOFORMING

Společnost ILPRA se díky své padesátileté historii může považovat za lídra a tradičního výrobce v segmentu balicích strojů pro zatavení misek a kelímků. Společnost ILPRA se vyznačuje širokým portfoliem modelů pro zatavení misek z různých materiálů (PP, OPS, PET, PVC, PAP/PE, ALU) s možností balení do ochranné atmosféry (MAP) nebo způsobem SKIN. Tato společnost čerpá ze svých dlouholetých zkušeností a hraje primární roli na trhu potravin, kosmetiky a balení farmaceutických výrobků. Od svého založení v roce 1955 nainstalovala společnost ILPRA více než 14.000 strojů po celém světě.

ILPRA působí ve 130 zemích po celém světě, kdy prostřednictvím svých technologicky pokročilých inovačních řešení je schopna u všech svých strojů garantovat maximální flexibilitu a vysokou kvalitu.

Typy strojů

TRAY SEAL - ZATAVOVÁNÍ MISEK

Stroje TRAY SEAL jsou navrženy pro zatavování misek (PS, PP, A-PET C-PET, ALU, nebo potahované lepenky) kompatibilním typem fólie s možností balení do ochranné atmosféry. Jednotlivé modely jsou navrženy tak, aby odpovídaly různým výrobním požadavkům (od poloautomatických strojů, až po vysoce výkonné, plně automatické linky).

FILL & SEAL - NAPLNĚNÍ A ZATAVENÍ KELÍMKŮ

Stroje pro plnění a zatavování kelímků FILL & SEAL jsou navrženy tak, aby splňovaly různé požadavky výroby (od malého výkonu po vysokou produkci, po plně automatické linky). Tyto stroje jsou vhodné pro balení tekutých / těstovitých výrobků, jako jsou jogurty, omáčky, džemy, polévky, atd. Produkt je plněn do předem vyrobených kelímků (vyrobených z PP, PS, A-PET, C-PET, hliníku nebo laminovaného kartónu), které jsou následně zataveny před-vyseknutým víčkem z kompatibilního materiálu. U verze strojů FILL & SEAL FILM jsou kelímky zatavovány víčky, které jsou vysekávány z fólie. Stroje FILL & SEAL jsou k dispozici ve verzi pro jednoduché zatavení nebo ve verzi vakuum/plyn s možností balení do ochranné atmosféry k prodloužení trvanlivosti výrobku.

BUCKET LINE - ZATAVOVÁNÍ KBELÍKŮ

Stroje pro plnění a zatavování kbelíků řady ILPRA - BUCKET LINE byly navrženy pro balení tekutých, krémových, těstovitých, ale i granulovaných produktů, přičemž některé stroje této výrobní řady nabízí i možnost balení v ochranné atmosféře. Tato řada strojů pokrývá výrobní potřeby od malých producentů až povysokokapacitní provozy a byla navržena tak, aby byla vysoce flexibilní díky široké škále příslušenství, jako jsou například podavače, plničky, tiskárny nebo případně jiná zařízení. Všechny modely jsou vyrobeny výhradně z nerezové oceli AISI 304, jsou vhodné pro práci v agresivním prostředí a jsou navrženy pro snadný a úplný přístup.

FORM FILL SEAL - VYTVAROVÁNÍ, NAPLNĚNÍ A ZATAVENÍ KELÍMKŮ

Stroje ILPRA typu Form Fill Seal jsou navrženy a vyrobeny pro různé výrobní potřeby. Tyto stroje lze zcela zakázkově přizpůsobit, pokud jde o formát, dávkovací systémy a konfiguraci řezných systémů, což umožňuje produkci jak individuálních, tak skupinových balení. Veškeré hlavní pohyby jsou zajišťovány prostřednictvím servopohonů, což umožňuje vysokou přesnost, spolehlivost, efektivitu a vysokou produkční výkonnost.

THERMOFORMING - VYTVAROVÁNÍ A ZATAVENÍ MISEK

U balicích strojů ILPRA řady THERMOFORMING je obal produktu vytvářen a formován z fólie, následně zataven kompatibilním typem fólie. Balení u této modelové řady může probíhat formou prostého zatavení, do vakua, v modifikované atmosféře nebo způsobem SKIN. Ideální pro balení všech druhů potravinářských i nepotravinářských výrobků, tyto balicí stroje jsou hojně využívané pro balení zdravotnických výrobků, jako jsou nástroje, přístroje nebo injekční přípravky. Thermoforming balicí stroje Ilpra jsou vhodné pro potřeby různých realit, od řemeslné po průmyslovou výrobu, přičemž mohou nabídnout balení do rigidní i flexibilní fólie dle použitého obalového materiálu.