Nástroje pro usnadnění přístupu

Skip to main content

PFM D240

PFM D240

D240 je nová generace horizontálních FFS POUCH strojů PFM.

Navzdory kompaktním rozměrům poskytuje špičková technologie stroje PFM D240 všechny výhody, kterými se vyznačují i největší modely řady D. Společnost PFM uplatnila při vývoji těchto strojů své dlouhodobé zkušenosti se SERVO pohony, čímž prakticky zcela eliminovala největší slabinu strojů, které využívají tradičních systémů s královskou hřídelí a vačkami, a to velmi složité přestavení stroje na jiný formát.

Všeobecné rysy

Vysoká úroveň automatizace a jednoduchost použití umožňují časté a rychlé změny formátu, které nijak neovlivňují produktivitu stroje a nevyžadují provedení vysoce kvalifikovaným personálem. Stroj D240 SImplex produkuje stojaté sáčky a 3-stranné sáčky s možností aplikace ZIPU (šířka 120-240 mm, výška až 300 mm) přičemž je schopen dosáhnout výstupní rychlosti až 70 balíčků za minutu. Verze Duplex je navržena tak, aby produkovala dva sáčky na cyklus (šířka 100–120 mm) při nominální rychlosti 140 balíčků za minutu.

Stroj je schopen perfektně kontrolovat průtah fólie, vyznačuje se velmi vysokou úrovní zabezpečení, intuitivním ovládáním a hygienickým designem, který umožňuje kvalitní čištění a sanitaci.

Odvíječ fólie umístěný pod úhlem 90° a konstrukce s otevřeným rámem poskytují velmi kompaktní stroj (5,5 m x 1,7 m x 2,2 m) a umožňuje přístup ze všech stran. Stroj je poháněn střídavými motory v elektronické vačce.

Přepínání formátu lze provést za méně než 20 minut díky špičkové technologii a špičkovému softwaru stroje.

Naše technologie slouží výrobkům, které se neustále vyvíjí: změna návyků, změna chuti, atd., z čehož pramení nové požadavky konečných spotřebitelů, a to jak v důsledku marketingu (funkčnost obalu, inovativní tvar), nebo jiné specifické požadavky zákazníků. S ohledem na tyto skutečnosti byly stroje řady D navrženy tak, aby produkovaly extrémně širokou škálu vysoce kvalitních balíčků. Balíčky mohou být vybaveny řadou doplňků: šroubovací uzávěry, zipy, brčka, etikety, dodatečné balíčky s omáčkou nebo kořením.

Koncept PFM D-Series 

 Jednoduchý

Koncept D-Series je jednoduchý, protože veškeré funkce a operace jsou precizně řízené, parametrizované a opakovatelně použitelné, včetně: 

  • Automatické kontroly průtahu a kompenzace fólie.
  • Parametry svařování jsou řízeny materiálem, nezávisí na rychlosti.
  • Rychlá změna formátu: v průměru cca 20 minut.
  • Transport fólie s nízkým napětím.
  • Stroj indikuje čas zbývající do konce role.
  • Stroj je snadno přístupný, lze jej velmi snadno dezinfikovat a kontrolovat.

 Modulární

Každý základní stroj řady D má 3 oblasti, které lze nastavit nezávisle při změně formátu. Sáček je otevřen, zkontrolován, naplněn produktem, propláchnut plynem (je-li to nutné), zataven a ochlazen: 

  Vytvarování sáčku

Formovací úsek přebírá obalový materiál z role a tvaruje sáček až do fáze odřezu; tedy do okamžiku, kdy dojde k jeho separaci.

  Plnění

V úseku plnění jsou produkty dávkovány do vytvarovaného sáčku.

  Zatavení 

Do úseku pro zatavení je naplněný balíček transportován bez jeho uvolnění, dokud není dokončen proces balení.

  Manipulace s balíčkem 

Stroj lze vylepšit integrací následujících modulů: kontrolní váha, detektor kovů, rentgen, sekundární balení.

 Přístupný

360° přístup ke všem mechanickým i elektronickým součástem, vylepšená ergonomie a nejvyšší čistitelnost.

Vytvořili jsme stroj s konceptem portálového sestavení. Celý stroj je včleněn do robustního konstrukčního rámu a chráněn dveřmi s plnou výškou, které umožňují 360° přístup ke všem mechanickým i elektronickým součástem stroje. Díky tomu mohou operátoři rychle a velmi snadno přistupovat ke stroji, aniž by bylo nutné sundávat ochranné kryty.

Ergonomii stroje dále zdokonalují mechanismy umístěné v komfortní pracovní výšce a výjimečná světlá výška podlahy, která poskytuje dokonalou čistitelnost stroje shora dolů.

Kompaktní

Výrobní řada strojů PFM D-Series nabízí prostorově úsporné rozložení sestavy držáku role v úhlu 90°.

Systém pro odvin fólie, hřídel pro instalaci role, kompenzační zařízení, systém pro nastavení tiskárny i perforační průrazníky jsou umístěny v zadní části stroje.
Toto uspořádání významně snižuje celkovou délku stroje. Elektrické rozvaděče jsou integrovány do rámu stroje, aby se snížila celková instalační šířka a eliminovalo se umíštění kabelových žlabů do míst, kde by mohly limitovat přístup. Konfigurace "Mirror" zprava doleva je k dispozici u všech modelů a nabízí vyšší flexibilitu pro omezené prostory nebo sdílené zóny v případě instalace více strojů.

 
 Flexibilní

Kompletní změny formátu během několika minut, ne hodin, a to díky vysoce automatizovanému postupu, bez použití nástrojů a bez nutnosti čištění před přechodem na jiný rozměr nebo typ balíčku.

Formáty balíčků vybrané z nabídky HMI, přemístění svorek pro transport sáčků během několika vteřin, automatické umístění sestav modulu A, včetně: svařovacích čelistí, výseků pro snadné otevření balíčku a jednotek pro zaoblení rohů, nožů i válců pro potah materiálu. Automatické zarovnání hran role. Minimální výměna dílů díky konceptu "Výměna matric za jednu minutu". Rychlý náběh do plné výroby s úpravami řízenými pomocí HMI. Inteligentní rozhraní navrhuje pozice pro nové formáty.
Plně automatická možnost pro svaření základny "K". Volitelně lze stroj vybavit systémem pro automatické napojení fólie.

 Výkonný

Systém dopravníku ALL IN ONE transportuje a pevně drží sáčky, aby byla zajištěna maximální provozní bezpečnost.

Kontrola průtahu fólie, svařovací přítlak, akcelerace jednotky a predikční systém konce role jsou jen některé ze softwarových funkcí, které usnadňují práci operátora a umožňují neustál monitoring všech funkcí. Index OEE (celková účinnost zařízení) je ověřitelná stupnice vysokého výkonu tvořená celou sadou funkcí obsažených ve stroji D-Series.

Dávkovací systémy

  Váhové systémy

Téměř třicetiletá zkušenost a intenzivní výzkum vedly společnost MBP, která patří do skupiny PFM, k výrobě rozmanité škály váhových jednotek, 100% vyrobených v Itálii, technologicky vyspělých a poskytujících řešení i pro ty nejnáročnější zákazníky.

  Objemové dávkování

Společnost PFM nabízí ucelenou řadu objemových dávkovacích systémů pro prašné, zrnité a granulované produkty včetně šnekových dávkovacích systémů a rotačních volumetrických systémů. Šnekové dávkovače řady AF-5000 jsou ideálním řešením pro prašné produkty, jako například sladidla, nápoje v prášku, polévky, káva, kakao, kojenecké výživy atd. Maximální opakovatelnost dávkování je zajištěna přesnou konstrukcí šneku a dokonalou povrchovou úpravou v kombinaci s rotační konzistencí servopohonu a nezávislého míchání produktu.

  Dávkování kapalin

Přesnost, spolehlivost a čistitelnost: PFM nabízí kompletní řadu systémů pro plnění tekutin. V každém případě je ideální plnicí systém dohodnut se zákazníkem podle konkrétního typu produktu, objemu plnění, požadované rychlosti výroby a hygienického / čisticího protokolu.