Série D 240 – 320

Stroje řady D jsou revoluční novinkou ve výrobní řadě PFM.

Společnost PFM uplatnila při vývoji těchto strojů své dlouhodobé zkušenosti se SERVO pohony, čímž prakticky zcela eliminovala největší slabinu strojů, které využívají tradičních systémů s vačkami, a to velmi složité přestavení stroje na jiný formát.

Všeobecné rysy

Stroj se skládá ze 3 hlavních modulů, z nichž každý vykonává specifickou funkci. Jednou ze silných stránek strojů PFM řady D je perfektní integrace mezi konkrétními funkčními prvky, které zajišťují velmi rychlé změny formátu.

Balíčky

Naše technologie slouží výrobku, který se neustále vyvíjí: změna návyků, změna chuti, atd., čímž se také objevují nové požadavky konečných spotřebitelů, a to jak v důsledku marketingu (funkčnost obalu, nový tvar), nebo další specifické požadavky zákazníků vyjádřené konkrétních produktů.
S ohledem na tyto skutečnosti byl stroj řady D navržen tak, aby produkovat extrémně širokou škálu vysoce kvalitních balíčků. Balíčky mohou být vybaveny řadou doplňků: šroubovacími uzávěry, zipy, brčka, etikety, dodatečné balíčky s omáčkou nebo kořením.

Balíčky

Plná SERVO kontrola

 • PFM řady D je plně SERVO řízený stroj, což poskytuje některé přirozené výhody, jako je dokonalá a mikrometrická kontrola u všech pohybů obalu, jakož i nepřetržitá kontrola tlaku všech svařovacích jednotek.
 • Stroje PFM řady D využívají 18-24 bezkomutátorových motorů, které napomáhají využít maximální produktivity, poskytují rychlou změnu formátu a zejména poskytují přesnou kontrolu obalů v daném okamžiku výrobního cyklu.
 • Unikátní software využívá zpětné vazby funkcí z jednotlivých jednotek, aby inteligentně řídil alarmy i bezpečnost.
 • Konektivita mezi zařízením ETHERNETU IP 10/100 Mb.
 • Interface prostřednictvím dotykové obrazovky (průmyslového PC).
 • Vzdálená on-line podpora prostřednictvím webu (software PFM Ubiquity) s webovou kamerou pro sledování jednotlivých zařízení.

Mechanika

Mechanické komponenty té nejvyšší kvality vyráběné ze 100% Pfmeccanica (dceřiná společnost PFM). Všechny svary na rámu jsou hladké.

D series

Elektronika

Stroje řady D využívají elektroniku k efektivní optimalizaci navržených logických operací, které musí být od samého počátku řízeny pomocí elektronického automatizace.

Stroje PFM řady D se vyznačují unikátním dopravníkem All-in-One. Tato koncepce předpokládá, že balíček bude v průběhu jednotlivých etap plnění a uzavírání pevně uchycen, a to až po výstupní dopravník. Na stroji nedochází k žádnému uvolnění balíčku během plnění/svařování. Univerzální dopravník All-in-One se dokáže automaticky přizpůsobit změnám v šířce balíčků.

Modulární koncepce

Balicí stroj řady D je navržen s konceptem modularity: každý modul stroje vykonává určitou funkci.

Snadná přístupnost

Konstrukční koncept FSA (Full Side Access = Přístupný ze všech stran) umožňuje obsluze fyzicky dosáhnout kamkoliv v rámci obvodu stroje a tudíž přímý přístup ke všem komponentům.

Kompaktní design

Dispoziční řešení 90° umožňuje podstatné zredukování podélných rozměrů stroje.

Flexibilita

 • Plná SERVO kontrola.
 • Univerzální dopravník All-in-One.
 • Perfektní funkční integrace těchto dvou unikátních prvků umožňuje velmi snadnou a rychlou změnu formátu: tudíž něco, co dosud bylo největší slabinou tradičních mechanických strojů.

Uživatelsky příjemný

Základní funkce zařízení (tvarování, plnění a svařování) se uskutečňují prostřednictvím jednoduchých a modulárníchmechatronických zařízení. Mechatronické jednotky mohou být snadno extrahovány a kontrolovány; čímž je velmi usnadněno čištění stroje.

Jednotlivé fáze balení

Exkluzivní systém řady D v podstatě “doprovází” balíček během všech fází procesu balení, od formování balíčku, k plnění a uplatňování případných doplňků, zatavení, až po vypuštění na výstupní dopravník.

Stroj se skládá ze tří hlavních modulů, z nichž každý vykonává specifickou funkci:
První modul (Formování) vytváří finální balíček, který je otevřený pouze v horní části. Tato operace je nezávislá na druhého modulu, což velmi usnadňuje změnu formátu a zamezení plýtvání s obaly.
Druhý modul (Plnění) se stará o samotný balíček a jeho transport do úseku plnění, úseku výplachu plynem a úseků případných opčních jednotek.
Třetí modul (Svařování) zajišťuje tepelné zatavení naplněného balíčku.
Čtvrtý možné modul (Klasifikace) je věnována dodatečným úkonům, tj. kontrola váhy, detekce kovu, rentgen, až po případné sekundární balení do kartónu.

Modularita je základem výroby a operativní jednoduchosti. Snadná změna formátu je garancí minimálních prostojů a ztrát na obalových materiálech.

Výhody

Snadná a rychlá změna formátu

Díky inovativním provozní zásadám, kterým jsou nápomocny střídavé motory, je změna formátu velmi jednoduchá i pro méně zkušené operátory.

Systém pro formování balíčku je snadno nastavitelný prostřednictvím specifických ovládacích tlačítek.
Transportní systém, pro přesun balíčku z tvářecího modulu do dopravníku All-in-One je určen pro multi-formáty, takže pro změnu šířky nebo výšky balíčku, není nutná žádná náhrada.

Univerzální dopravník All-in-One: přebírá balíček z transportního systému. Vzdálenost mezi středy svorkami je variabilní v závislosti na změně šířky balíčku, a tato změna je řízena volbou programu výrobku.

PFM DX DETAIL

On-line pomoc: Ubiquity

Jsme vždy s Vámi.

Systém Ubiquity udržuje stroj on-line a umožňuje tak servisním technikům PFM předvídat a řešit případné nedostatky, nebo doporučovat zákazníkům preventivní údržbu, kterou je třeba provádět; to se týká také instrukcí pro zaměstnance.

Ubiquity představuje nový způsob komunikace, co se týče vztahu dodavatel/zákazník, snižuje náklady na údržbu, školení a dohled nad linkou, přičemž je garantována logická analýza odborníků.

All in One

 • Řada D je nejlepší vyjádřením vše v jednom konceptu.
 • Jediné ovládací panel pro strojní příslušenství se stejnou domovskou stránkou pro všechna různá zařízení a příslušenství.
 • Jen jeden kontakt / zástupce pro kompletní linku.
 • Jeden týmu instalačních inženýrů koordinovaných PFM Group.
 • Jednotné provedení a výrobní tým pro všechny části linky, včetně náhradních dílů.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.

Rozumím.
 • MAKPAK s.r.o.
 • Lidická 2857/42a
  690 03 Břeclav
 • +420 548 998 900
 • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 • Vedení společnosti

  Michal Tuček, jednatel
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
  +420 773 379 099

  Bc. Klára Brůčková, jednatelka
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  +420 774 920 904

   

 • Obchodní
  úsek

  Michal Tuček, General Manager
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
  +420 773 379 099

  Marek Nosek, JUNIOR Sales Manager
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  +420 725 499 766

   

 • Technický
  úsek

  Libor Helešic, servisní technik
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  +420 773 380 082

  Stanislav Bartoš, servisní technik
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  +420 608 713 995

 • Fakturace, písemné objednávky dílů a servisu

  Bc. Klára Brůčková, Office Manager
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
  +420 774 920 904

  Hana Tučková, referentka společnosti
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
  +420 548 998 900